Japonia to daleki kraj, z Polski dostępny po długim locie. Usytuowana jest w Azji, podoba się turystom i ma wiele niezapomnianych miejsc. Polacy coraz częściej decydują się na podróż do tego odległego kraju i poznają go z pełnym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – egzotyka zawsze była pociągająca. Wulkan podziwia się z daleka, ale Góra Fuji jest wyjątkowa. Chcesz to sprawdzić? Zorganizuj sobie wycieczkę. Do obejrzenia są asakusa, shinjuku, chram. Rezydencja cesarzy to miejsce legendarne. Sanktuarium skłania do przemyśleń. Podróż do Japonii można zorganizować samodzielnie lub z biurem podróży. Atrakcje turystyczne pokażą profesjonalni przewodnicy, którym warto zaufać. Japonia – atrakcje, które koniecznie musisz zobaczyć opisaliśmy w poniższym artykule.

Japonia to nie tylko Tokio – co jeszcze warto zobaczyć w Japonii

Musisz zobaczyć Tokio i wyspy i pamiętać, aby respektować miejscowy zwyczaj. Tłumy turystów są wszędzie, kultura Japonii przyciąga turystów. Atrakcje turystyczne Japonii są wielorakie. Warto zobaczyć w Tokio wieżowce, zabytki, poczuć klimat tego miasta. Tokio to najbardziej znane miasto kraju Kwitnącej Wiśni. Można jednak znaleźć tu też inne, interesujące miejsca. W Tokio znana jest Tokyo Tower, czyli wieża telewizyjno-radiowa, z której można podziwiać całe miasto. Podobna jest do wieży Eiffla, ale ma swój osobliwy urok. Największy targ rybny można znaleźć w Tokio. W tym mieście znajduje się świątynia Senso-jii pochodząca z 628 roku. Jej charakterystyczną częścią jest Brama Grzmotów z wielkim, mającym cztery metry, lampionem. Ma niezapomnianą aurę i jest godna odwiedzenia. Tokio do XIX wieku nosiło nazwę Edo, ale niewiele osób o tym dzisiaj pamięta. Miasto jest duże, nowoczesne, z klimatycznymi miejscami. Planując wizytę w Japonii dobrze jest rozpocząć ją od zwiedzania tego miasta. Warto zobaczyć to, co rekomendują przewodniki, Japończycy i przewodnicy miejscowi. Kraj kwitnącej wiśni ma szeroką ofertę tego, co interesuje turystę. Japonia jest piękna, klimatyczna i na pewno zagadkowa. 

W Osace można obejrzeć zamek lub podziwiać dzielnicę Shinsekai. Liczne muzea, parki oraz parki rozrywki tworzą niezapomniany klimat Osaki. Do tego miasta koniecznie trzeba zawitać i miło spędzić w nim czas. W mieście działają dwa kluby piłkarskie, a Naomi Osaka, tenisistka, pochodzi z tego miasta. 

Godne polecenia jest Nikko, mała miejscowość pełna świątyń, do której można dojechać z Tokio i podziwiać jej atrakcje. Usytuowana jest wśród gór, co stanowi dodatkową atrakcję. Do Kobe warto pojechać, aby móc spróbować przepysznej, słynnej polędwicy. Jest ona tańsza od serwowanej w Polsce, a wołowina ma niesamowity smak, wygląd i zapach. Jest to konieczność – nie można ominąć Kobe.

Świątynie i pałace w Kioto – najpopularniejsze atrakcje turystyczne

Do Kioto jedzie się podziwiać pałace i świątynie. To miejsce jest niezapomniane i podziwiane. Warto zaplanować kilka dni na poznanie tego wyjątkowego miejsca na mapie Japonii. Kioto kiedyś było stolicą Japonii. Z Tokio łatwo dojechać do Kioto – wystarczą dwie godziny i piętnaście minut, aby znaleźć się w tym mieście. Szybki pociąg przetransportuje szybko w wymarzone miejsce. W Kioto pełno jest barów, w których można zjeść sushi, ramen czy tempurę złożoną z krewetek, warzyw, mięsa i ryb. Japońskie jedzenie jest przepyszne i warto po nie sięgać jak najczęściej. Należ do najzdrowszych na świecie i nie jest nadmiernie tłuste. 

Złoty Pawilon jest buddystyczną świątynią i prawdziwą wizytówką Kioto. Otoczona jest ogrodami, po których można spacerować. Wstęp do świątyni jest płatny. Dzielnica Gion to stara dzielnica pełna drewnianych budynków i wąskich uliczek. Wizyta w tym miejscu będzie wyjątkowym przeżyciem. Warto spędzić tutaj trochę czasu. 

Nocleg w Kioto można znaleźć w jednym z hoteli. Atrakcje zobaczyć można bez najmniejszego problemu. Japonia fascynuje kuchnią, kulturą, teatrem, codziennością i przeszłością. Dzień w Kioto to dopiero początek. Alpy Japońskie są zachwycające bez wątpienia. Zatłoczone ulice, pełne ludzi centrum Tokio – wiele jest najciekawszych miejsc. Na północ od Tokio też jest wiele historycznych pamiątek. Japonia słynie z dbałości o własną historię i kulturę. Niezwykłe atrakcje przyciągają każdego. Nara słynie z zabytków. 

Inne miejsca w Japonii, które warto zobaczyć – Hiroszima, wyspa Honsiu i buddyjskie świątynie

Hiroszima została zniszczona w wyniku wybuchu bomby. Turyści przyjeżdżają do tego miasta i chcą je poznać jak najlepiej. Park Pokoju przypomina o tragedii sprzed lat i cierpieniach Japończyków. Stworzono go na pamiątkę i obecnie należy do bardzo chętnie odwiedzanych miejsc – spacer jego ścieżkami nie pozwala zapomnieć o tym, co zdarzyło się w tym miejscu. Na wyspie Honsiu można zobaczyć najwyższy szczyt Japonii, czyli Fudżi. W 2013 roku ten szczyt wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zajrzeć na Honsiu i spędzić tam chociaż jeden dzień. Dla dzieci atrakcją będzie wizyta w Parku Disneya, gdzie wyszaleją się za wszystkie czasy. Japonia atrakcje ma naprawdę liczne, a ich zwiedzanie sprawia ogromną radość. Warto wziąć pod uwagę wycieczkę po całej Japonii. Buddyjskie świątynie są rozsiane po całym kraju. Atrakcji przyrodniczych w Japonii jest wiele. Rezydencja cesarza Japonii wypełni czas i pokaże przeszłość tego kraju. Japonia to świątynia sensoji, shinto,o shinkansen, odaiba. I to tylko kilka przykładów. Siedziba władz ulokowana jest w Tokio. Miasto Japonii jest tłoczne, pełne ludzi, a mimo to interesujące. Stolica Japonii czaruje nowoczesnością, ale przeraża korkami. Widokowy punkt można znaleźć w jednym z parków. Wycieczka do Japonii to czas pracowity, pełen wrażeń i marzeń. Atrakcji Tokio można znaleźć wiele. Miyajima – co to znaczy? Przewodnicy opowiedzą o tym fenomenie. Co warto zobaczyć w Japonii? Atrakcje Japonii są wielorakie, ale na pewno trzeba spędzić w tym kraju więcej czasu. Dzielnic Tokio nie można pominąć, atrakcje warto zobaczyć, ale trzeba też zawitać do mniej znanych miast. 

Japonia i atrakcje tego wspaniałego kraju, które musisz zobaczyć

Japonia to cudowne miejsca, wspaniały klimat i wyjątkowe jedzenie. Nowoczesność sąsiaduje z historią, a wszystko to zadziwia i sprawia wiele radości. Zwiedzanie jednego miasta to za mało, zdecydowanie trzeba obejrzeć co najmniej kilka miast, podziwiając je i zachwycając się ich urodą. Przemieszczanie się ułatwiają japońskie koleje Shinkasen, a pociągi rozwijają prędkość 300 km na godzinę, co jest bardzo dobrym wynikiem. Takimi pociągami można zwiedzić cały kraj. Dla pokrzepienia można zjeść Ramen, czyli zupę z pszennym makaronem i mięsem. W każdym regionie Tokio jest ona przyrządzana nieco inaczej, ale zawsze smakuje naprawdę bajecznie. Warto zajrzeć też do Nara Nara, prefektury, miasta położonego ok. 20 kilometrów od Kioto, pierwszej stolicy Japonii. Należy pamiętać, że Japonia ma trzy strefy klimatyczne: umiarkowaną, podzwrotnikową i zwrotnikową. Warto wziąć to pod uwagę już na etapie planowania podróży. 

Ile kosztuje podróż do Japonii?

Tygodniowy, budżetowy wyjazd do Japonii, wymaga wydania ok. 8000 złotych na osobę. Wrażenia jednak będą niezapomniane. Do tej kwoty warto doliczyć trochę pieniędzy na kieszonkowe – to już jednak każdy opracowuje samodzielnie. Stolica kraju to początek, a gdy zwiedza się cały kraj i jego największe atrakcje to trzeba zaplanować spory budżet. Słynie Japonia z wysokich cen, ale też z historycznej stolicy Japonii. Na zwiedzanie, posiłki, noclegi, relaks wydaje się całkiem sporo pieniędzy. Miejsca w Tokio są niezapomniane, trzeba zawitać do jednej z najstarszych dzielnic Tokio, a poza Tokio zaczyna się prawdziwa Japonia. Warto budować swoisty most między Japonią a Europą.