Do Japonii nie wybiera się wiele osób. Kraj jest odległy i wyjazd nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie warto zobaczyć zabytki tego państwa, poznać to, co oferuje Japonia, odwiedzić Tokio. Dla chwil spędzonych tam warto ponieść takie wydatki i odwiedzić np. Kioto czy wybrać inne miejsca rekomendowane przez znawców oraz biura podróży. Japonia to wyjątkowy turystyczny cel, a ciekawych miejsc w Japonii jest naprawdę wiele. Stolica Japonii to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jakie inne ciekawe miejsca w Japonii warto odwiedzić?

Ciekawe miejsca w Japonii i atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Buddyjski mnich, świątynia, sushi, bujna przyroda – o tym myślą osoby planujące wizytę do krainy kwitnącej wiśni, jak nazywana jest Japonia. Starsze osoby kojarzą miejsce znane pod nazwą Hiroszima i wybuch bomby atomowej. Młodsi będą myśleli o sushi i miejscach takich, jak góra Fuji. Budda obecny jest wszędzie, więc osoby zafascynowane buddyzmem na pewno znajdą coś dla siebie. Prawdziwy japoński targ oferuje niezapomniane wrażenia. Atrakcje turystyczne są dostępne na każdym kroku, a Japończycy to osoby miłe, przyjazne i dobrze wychowane. 

Podróż do Japonii – najciekawsze atrakcje turystyczne warte poznania

Japonia to kraj na krótkie lub długie wakacje. Japoński relaks na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. To kraj dla singla, rodziny z dziećmi lub pary emerytów. Warto wynająć auto i na własną rękę poznawać to państwo. Oczywiście ostrożność jest wskazana, lecz tak jest w każdym kraju, a szczególnie w dużych miastach, w największych atrakcjach oraz blisko bezpłatnych miejsc do podziwiania. Kieszonkowcy w każdym kraju tak samo zarabiają na życie. Smaczków turystycznych w Japonii nie brakuje. 

Koniecznie trzeba obejrzeć Park Narodowy Nikko, piękne miejsce, pełne zieleni, idealne na bardzo długie spacerki. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Japonii.  Niezapomniane, zielone parki są ważne – dają relaks, wytchnienie i są zielonymi płucami miast. To-ji to jedna z najstarszych i najpopularniejszych świątyń buddyjskich w Japonii, miejsce ciszy, skupienia oraz modlitw. Jakie jest najpopularniejsze miasto Japonii? Zdecydowanie Tokio. Niezwykłe atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Japonia naprawdę potrafi zadziwić. Będąc w Japonii koniecznie musicie poznać jej kulturę, kuchnię, zobaczyć Tokio. Wyspa w Japonii to miejsce naprawdę wyjątkowe. Warto wziąć pod uwagę pobyt trwający co najmniej dwa tygodnie, aby poznać ten kraj i nacieszyć oczy jego pięknem. Posąg Buddy jest znakiem firmowym tego państwa. Las bambusowy może być miejscem refleksyjnych spacerów. Warto poznać miejsca wśród turystów bardzo rekomendowane. Podróż do Japonii jest doskonała o każdej porze roku. Japończycy oprowadzają chętnie turystów. Kogo spytać o atrakcje? 9 miejsc poleci dobre biuro podróży. Złoty pawilon spodoba się niejednej osobie. Słynie Japonia z atrakcji naprawdę licznych. W wolnych chwilach można obejrzeć anime, czyli film modny wśród wielu osób. Shinto, fushimi inari czy torii – takie słowa objaśnią profesjonalni przewodnicy po Japonii, którzy pokażą jej świątynie, parki, kinkaku-ji czy harajuku. 

Tokio – stolica Japonii – jakie miejsca tutaj warto odwiedzić

Warto zobaczyć festiwal śniegu w Sapporo, ale do Tokio koniecznie trzeba przyjechać. Co zobaczyć w Tokio? Miejsc jest wiele, a nudy na pewno nie ma. Zabytki, parki, azjatycka kultura – tego zdecydowanie w Tokio nie brakuje. Można znaleźć niejedno miejsce godne uwagi, które przyciąga wzrok i daje wiele wrażeń. Nazwa Tokio używana jest od XIX wieku, a kiedyś miasto miało nazwę Edo, o czym niewiele osób pamięta. Od 1868 roku miasto jest stolicą kraju. Na przełomie XIX i XX wieku nastąpił rozwój tego miasta. Podczas II wojny światowej miasto zostało bardzo mocno zniszczone. Zginęło wówczas ponad 200 tysięcy osób, o czym nadal się pamięta. Po wojnie w Tokio mieszkało około 3,5 mln osób, ale dzisiaj jest tam około 37 mln ludzi, czyli prawie tyle, ile liczy cała Polska. Ta liczba robi zdecydowanie duże wrażenie, to musicie zobaczyć. W Tokio trzeba zobaczyć starą świątynię buddyjską, wieżę telekomunikacyjną i Pałac Cesarski. To miejska, których pominąć nie wolno. Należą do top 10 miejsc najważniejszych w tym kraju. ED-Tokio muzeum przedstawia historię Japonii, jest pełne informacji, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Na pewno jest to wyjątkowe miejsce. 

A może park UENO?

Park Ueno to miejsce, w którym jest 2200 drzewek wiśniowych, symbolu Japonii. Parków w Japonii nie brakuje, ale ten należy do najważniejszych. Parki są zielone, zadbane i czyste. Śmiecenie jest bardzo źle postrzegane. 

Tęczowy most i góra to także atrakcje, które warto zobaczyć

Tęczowy most łączy port Shibura z wyspą Odaiba. Góra Takao ulokowana jest na obrzeżach Tokio. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych gór na świecie. Tokio to bardzo zatłoczone miasto, a transport publiczny jest pełen ludzi. Należy się do tego przyzwyczaić, nie ma innego wyjścia. Warto wiedzieć, że metro w Tokio przewozi około 8 mln pasażerów dziennie. Ta liczba robi ogromne wrażenie. 

Kiusiu to duża wyspa

Kiusiu to trzecia co do wielkości wyspa Japonii. Spokojnie można tam dotrzeć i pozwiedzać to miejsce. Zabytki, parki narodowe oraz wyspa krzemowa to znaki firmowe tej wyspy. Japonia obfituje w atrakcje, które warto zwiedzić. Na Kiusiu warto spędzić dwa-trzy dni i później wrócić do jednego z miast. Arita to miejsce narodzin japońskiej porcelany, o czym wiedzą miłośnicy takich wyjątkowych wyrobów. Nie są one tanie, ale będą wspaniałą pamiątką z Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Karatsu jest miejscowością na Kiusiu, która słynie z plaży, zamku, jaskini. Dwa dni wystarczą na nacieszenie się atrakcjami tego miejsca. Po powrocie z wyspy godna zwiedzenia jest Osaka.

Ciekawe miejsca w Japonii – Osaka, duża i nowoczesna

Osaka jest trzecim co do wielkości miastem Japonii. Można obejrzeć je, posmakować jego atrakcji, zjeść dobre sushi i rozejrzeć się dookoła. W tym mieście mieszka około 3 mln osób, obecna jest spora mniejszość koreańska licząca ponad 118 tysięcy osób. Do Osaki dojeżdżają ludzie z okolic, ponieważ miasto ma dobrze rozwinięty przemysł i oferuje sporo miejsc pracy. 

Podsumowując, Japonia to kraj, w którym atrakcji nie brakuje. Dwa tygodnie wakacji dadzą jedynie przedsmak, a dłuższy pobyt lub kilka pobytów pozwolą o wiele lepiej poznać ciekawe miejsca w Japonii i bogatą kulturę tego wspaniałego kraju.