Singapur zachwyca oraz oszołamia turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają na urlop i chcą podziwiać to egzotyczne, niebanalne miejsce. Ulokowany jest na wyspie, a otacza go sześćdziesiąt wysepek. Otaczają go rafy koralowe. Wyspa Singapur jest połączona z Półwyspem Malajskim za pomocą grobli. Cieśniny Malakka i Singapurska łączą Morze Andamańskie z Południowochińskim. Kiedyś na wyspie były lasy równikowe, ale wycięto je, aby rozbudować wyspę. Dzisiaj lasy to tylko pięć procent terenu tej wyspy. W lasach żyją makak, czyli małpa o wąskim nosie, dzika świnia, pytony, motyle – tych ostatnich jest aż 350 gatunków. Nie brakuje też skorupiaków oraz ryb. Singapur jest miastem-państwem. Jest republiką i należy do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Największe atrakcje turystyczne – Marina Bay Sands, Gardens by the Bay, Chinatown, Universal, Merlion, Little India

Singapur jest jednym z najbardziej interesujących krajów Azji. Jego nazwa oznacza „Miasto Lwa”. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, które warto poznać, a tydzień w nim spędzony to zbyt mało, aby poznać wszelkie atrakcje tego wyjątkowego miejsca. Singapur to miejsce-marzenie, miejsce, w którym można spędzić wiele pięknych i niezwykłych chwil. Lubisz zwiedzać? Singapur zapewni wiele atrakcji takich, jak Marina Bay Sands, Gardens by the Bay, świątynia, Universal, Merilion. Niejeden park rozrywki jest w tym kraju. Futurystyczny Singapur jest luksusowy, a warto w nim zwiedzić uniwersal studios, odwiedzić handlowy park czy podziwiać posągi Buddy. Fontanna i wodospad to znaki firmowe tego kraju. Orchidea jest kwiatem popularnym i docenianym. Zwiedzanie Singapuru daje wiele możliwość. Co zobaczyć w Singapurze? Little India można zawsze podziwiać. Clarke Quay zapewni wiele atrakcji. Podobnie jak lotnisko Changi. Zoo w Singapurze pokochają dzieci i dorośli. Parki wodne dają wytchnienie po męczącym zwiedzaniu, a chińska dzielnica jest niewątpliwą atrakcją. Zresztą atrakcje turystyczne tego kraju są naprawdę wyjątkowe. Gdzie spędzić cały dzień? Może w Garden Rhapsody lub botanic gardens? W całym Singapurze jest takich zielonych płuc naprawdę wiele. Są to części miasta odwiedzane bardzo często.

Surowy kraj – na co uważać podczas pobytu w Singapurze?

Singapur ma bardzo surowe prawo. Kara śmierci grozi za morderstwo, piractwo, narkotyki – i to za ich posiadanie, a także za gwałt i korupcję. Trzeba uważać, ponieważ kara śmierci jest wykonywana także na cudzoziemcach. Społeczeństwo tego kraju akceptuje tę surową karę, ale inne kraje już niekoniecznie. Wysokie mandaty można dostać za chodzenie po mieszkaniu nago czy wyrzucenie gumy do żucia na ulicę. Jest to jak najbardziej typowe dla tego kraju. Co więcej do Singapuru nie można wwozić gumy do żucia. Państwo jest restrykcyjne, ale też piękne.

Singapur pełen wieżowców, świątyń i ogrodów botanicznych – które warto zobaczyć?

W tym mieście jest wiele wieżowców. W samym centrum miasta jest kolonialna dzielnica, są gmachy rządowe, kościoły, hotele, kluby sportowe. Neogotycka katedra świętego Andrzeja i Ratusz to zabytkowe budynki, które warto obejrzeć. Miłośnicy świątyń znajdą świątynie buddyjskie, taoistyczne, hinduistyczne oraz meczety. Świątynie są miejscem relaksu, wyciszenia, kontemplacji, bardzo ważnym dla Singapurczyków. Muzea Narodowe, Sztuki oraz Azjatyckie zgromadziły wiele eksponatów. W Singapurze mieszka około 5 mln 400 tysięcy osób. W państwie są liczne parki, ogrody botaniczne. Atrakcją jest wyspa Pulau Ubin, na której można odbywać spacery oraz wycieczki rowerowe. Ogrody botaniczne są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kraj rocznie odwiedza kilkanaście milionów turystów. Pobyt w Singapurze zapewnia wiele atrakcji takich, jak cloud forest czy supertree grove.  Sri też warto poznać. Changi pięknie się prezentuje, a safari w tym kraju jest wspaniałą zabawą. Warto zobaczyć w Singapurze to, co rekomendują mieszkańcy.

Bajeczna Marina Bay Sands – futurystyczny hotel nie dla każdego zwiedzającego

Martina Bay Sands to niezwykły hotel z basenem na szczycie. Niestety, jest to bardzo kosztowne miejsce, a noclegi są poza zasięgiem przeciętnego turysty. Nie mając wykupionego noclegu nie można korzystać z basenu. Nawet z zewnątrz ten hotel wygląda bajecznie i czaruje wielkością oraz wyjątkowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Hotel Marina Bay Sands to miejsce dla nielicznych. Futurystyczny hotel prezentuje się bajecznie. Miejsca w Singapurze są różne, a to jest niezapomniane.

W dzień podziwiaj atrakcje Singapuru, a wieczorem wybierz się na wyspę Sentosa i zrelaksuj w pięknym akwarium

Wyspa Sentosa jest miejscem relaksu, warto obejrzeć to miejsce. Na wyspie jest akwarium, a podziwianie ryb jest niesamowicie relaksujące. Państwo-miaasto Singapur jest zielone i przyjazne pieszym, ale jego minusem jest smog. Jednak podczas krótkiego pobytu można przyzwyczaić się do zanieczyszczenia powietrza. Gardens by the bay mają oczka wodne, instalacje i mnóstwo zieleni. W tym miejscu można spędzić nawet cały dzień. Park rozrywki Universal Studios ma wiele do zaoferowania i sprawdzi się zawsze i o każdej porze. Ogrodów Gardens by the bay nie sposób pominąć. Rzeki Singapur pięknie się prezentują i znakomicie wyglądają, a miejsca w Singapurze to wyjątkowa jakość, nowoczesność. Ogród orchidei pozwala zaczerpnąć oddechu. W całej Azji nie ma drugiego takiego państwa, jak Singapur. W dzień zwiedzanie, a w czasie wolnym park lub ogród. Wśród zieleni najlepiej jest odpocząć. Ile trzeba czasu na poznanie Singapuru? Jednemu wystarczy tydzień, a innemu 3 miesiące. Zwiedzanie miasta to początek, poznanie całego kraju jest niezbędne.

Lokalne jedzenie jest pyszne i niedrogie, ale bywa też tłuste. Można jednak zjeść niedrogo i nie płacić kroci za taki posiłek. Wiele osób docenia smaki Azji, a Singapur takich smaków oferuje wiele.

Chcesz poznać odmienne atrakcje, egzotykę, ciekawych ludzi? Zwiedzaj Singapur. Koniecznie chłoń singapurski klimat, odwiedź Chinatown, a świątynia da Tobie wytchnienie i pozwoli zebrać myśli. Dzieciom relaks zapewni zoo. Sgd, Buddha tooth relic temple czy clarke quay nie będą słowami obcymi. Poszukiwanie zęba buddy może być rozrywką. A później pozostanie lotnisko i powrót do domu.