Argentyna to wiele ciekawych miejsc, do których warto wybrać się na wycieczkę. Wąwóz Muszelek, Wzgórze Siedmiu Kolorów czy słynna na całym świecie Panamericana, najdłuższa droga na świecie, ciągnąca się od Alaski w Ameryce Północnej, po Ziemię Ognistą w Ameryce Południowej, uznawaną często jako kraniec świata. Czy i dlaczego warto odwiedzić Ziemię Ognistą?

Argentyna – kraj wyjątkowo i piękny

Wybierając się na wycieczkę, wiele osób zastanawia się, z czego słynie Argentyna? Poza miłością do futbolu to kraj, w którym króluje tango i yerba mate. To miejsce na Ziemi przez wielu nazywane Krainą Cudów Natury. Dlaczego? Ze względu na specyfikę regionu oraz wiele niesamowitych miejsc, w których to przyroda odgrywa główną rolę.

Ziemia Ognista – szczególne miejsce na Ziemi

Ziemia Ognista jest geograficzną krainą, znajdującą się w Ameryce Południowej. Formalnie należy ona do dwóch krajów – Argentyny oraz Chile. Tak naprawdę nie jest ona częścią kontynentu, lecz archipelagiem wysp. Od stałego lądu jest oddzielona Cieśniną Magellana. Jest to miejsce o ciekawej historii, sięgającej roku 1520, kiedy to Ferdynand Magellan wyruszył w podróż, której celem było opłynięcie świata dookoła. To właśnie na jego cześć, jako odkrywcy, cieśnina zyskała nazwę.

Wydawać by się mogło, że nazwa związana jest z wysoką temperaturą panującą na wyspach, prawda jest jednak zupełnie inna, bo na Ziemi Ognistej wcale nie jest tak ciepło. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od łuny ognisk palonych przez zamieszkujących ten obszar tubylców, którą dostrzegła załoga wyprawy Magellana.

Obecnie wiadomo, że obszar ten jest wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, a także bogaty w surowce naturalne. Z tego powodu Argentyna i Chile spierały się, do którego z państw mają należeć wybrane wyspy.

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Wybierając się do Argentyny, warto zwrócić uwagę, aby wycieczka obejmowała zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Został on utworzony w 1960 r., co pozwala chronić ten wyjątkowy obszar i znajdującą się na nim faunę i florę. Charakterystyczną cechą Parku jest jego zróżnicowany charakter. Znaleźć tu można góry, rzeki, lasy, a nawet wodospady i jeziora. Duży zachwyt wśród zwiedzających budzą także nadmorskie klify i nierównomierna linia brzegowa.

Na powierzchni ponad 63000 ha wytyczonych jest wiele tras dla zwiedzających. Na wycieczkę można wybrać się pieszo lub rowerem, a zróżnicowany stopień trudności szlaków sprawia, że każdy może znaleźć wariant idealny dla siebie. Mimo specyficznego charakteru, w Parku Narodowym Ziemi Ognistej na turystów czekają liczne atrakcje, w tym pływanie łodzią po okolicznych jeziorach, możliwość wędkowania w wyznaczonych miejscach, a także mocno rozbudowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne.

Park Narodowy Ziemi Ognistej jest na tyle duży, że jego dokładne poznanie wymagałoby dłuższego pobytu i zwiedzania, dlatego jeśli chcesz poznać najpiękniejsze zakątki tego wyjątkowego miejsca – wybierz gwarancję niezapomnianych wrażeń z wyjazdu wybierając się w podróż do Argentyny z LogosTour. Wycieczka do Argentyny to niesamowita przygoda.

Co warto zwiedzić – Zatoka Lapataia

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Zatoka Lapataia, gdzie podziwiać można piękno surowej przyrody. Dotrzeć tam można z najdalej wysuniętego na południe miasta Ushuaia. Pomimo że do samej Zatoki dojechać można autobusem, to w miarę możliwości trasę warto pokonać samodzielnie, aby podziwiać wyjątkowo piękne miejsca – Laguna Negra czy Groble Bobrowe.

Sama Zatoka jest miejscem imponującym i wyjątkowym. Wokół niej znajdują się charakterystyczne dla tego rejonu plaże. W zależności od pory roku podziwiać można wzgórza, które pokryte są śniegiem lub zza których wychyla się słońce. W obu odsłonach Lapataia prezentuje się naprawdę okazale. Idąc nieco dalej, do Mirador Lapataia, można podziwiać krajobraz całej zatoki.

Naturalny charakter i nienaruszona przez człowieka przyroda to idealne miejsce dla zwierząt, głównie ptactwa. Spotkać tu można wiele unikatowych gatunków, w tym jedne z najbardziej charakterystycznych dla tego miejsca – kormorany.

Rejs po kanale Beagle

Cieszącą się dużą popularnością atrakcją jest rejs łodzią po kanale Beagle. Jest to cieśnina, która oddziela Ziemię Ognistą od innych wysp. W czasie trwania rejsu podziwiać można piękną przyrodę i zamieszkujące okolicę ptactwo i zwierzęta, w tym pingwinów Magellana, lwów morskich czy fok.

Podczas podróży łodzią podziwiać można także latarnię morską Les Eclaireurs. To wyjątkowa latarnia, która znajduje się na jednej z wysepek w pobliżu Ziemi Ognistej, tzw. Wysepki Zwiadowców.

Poczta na końcu świata

Ciekawym punktem na trasie każdej wycieczki do Ziemi Ognistej jest poczta na końcu świata. Miejsce, określane jako Fin del Mundo, postrzegany jest bardzo dosłownie. Jest to niewielki, niepozorny punkt pocztowy, który każdego roku przyciąga wielu turystów. Znajduje się ona w zasadzie na molo, nad Zatoką Zaratiegui.