Pogoda w Singapurze w niczym nie przypomina aury panującej w Polsce. Klimat równikowy wilgotny oznacza, że przez cały rok pada, lecz intensywność opadów deszczu różni się zimą i latem. Jeśli zaczynasz planować podróż do Singapuru, przeczytaj, kiedy unikniesz deszczowych dni i kiedy lecieć do Singapuru zimą.

Kiedy lecieć do Singapuru? Wyjazd do Singapuru zwykle trzeba planować ze sporym wyprzedzeniem ze względu na odległość i konieczność zakupu biletów na samolot. Jeśli chcesz zmienić klimat na wakacje i poznać odległy azjatycki kraj, sprawdź, kiedy najlepiej jechać do Singapuru.

Wakacje w Singapurze – co powinno się wiedzieć o pogodzie, jeśli chcesz zmienić klimat na wakacje

Urlop w Singapurze jest kuszący dla wszystkich osób, które marzą, by oderwać się od zimowego chłodu i braku słońca w Polsce. Niestety, grudzień lub styczeń nie są najlepszym miesiącem na wypoczynek w Singapurze. Najchłodniejsze polskie miesiące z najkrótszą liczbą godzin słonecznych przypadają na porę deszczową w Azji. Choć temperatura powietrza w Singapurze sięga wtedy 29-30 stopni Celsjusza, a wody oceanu są ciepłe, urlop mogą zepsuć opady deszczu. Monsun przynosi ulewy, które trwają nieprzerwanie kilka godzin i powodują liczne podtopienia sklepów oraz ulic.

Średnia temperatura w Singapurze wynosi od 25 do 31 stopni Celsjusza w zależności od pory roku. Tropikalny klimat sprzyja miłośnikom ciepła, jednak wysoka wilgotność powietrza sprawia, że niektórzy mogą odczuwać nieprzyjemne objawy w postaci duszności lub nadmiernego pocenia. Co jeszcze warto wiedzieć o temperaturach w Singapurze? Singapur należy do 11 krajów, w których nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury! Tym samym, turyści nie muszą się martwić, kiedy lecieć do Singapuru, by nie zmarznąć.

Kiedy lecieć do Singapuru – marzec, czerwiec, czy listopad?

Jeśli chodzi o kwestię taką jak pogoda, Singapur nie daje większych ograniczeń co do terminu przyjazdu. Listopad, grudzień, styczeń i luty to miesiące deszczowe, lecz ciepłe. Dla osób, którym zależy na beztroskim wypoczynku bez deszczu, najlepszym wyborem są wakacje przypadające na: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W tych miesiącach średnia temperatura powietrza i wody jest najwyższa. Deszcze padają, lecz są rzadsze i mniej intensywne niż zimą w Singapurze. Monsun południowo-zachodni trwa od czerwca do września, dlatego najbezpieczniej jest wybierać na urlop marzec i kwiecień w Singapurze. W maju również jest dobra pogoda, by wybrać się do tej części Azji, lecz wyższe ceny biletów mogą zniechęcać do lotu.

Kiedy kiedy jechać do Singapuru, by uniknąć deszczu?

Monsun północno-wschodni trwa od grudnia do marca i przynosi ulewne opady deszczu. Październik to z kolei pierwszy miesiąc po monsunie południowo-zachodnim, w którym mogą pojawić się pierwsze spadki temperatur i długie ulewy. Temperatura wody jest jednak na tyle wysoka, że kąpiele w oceanie i uprawianie sportów wodnych dają sporo przyjemności. Najwięcej dni z opadami jest w grudniu, dlatego ten miesiąc powinno się pomijać w planach urlopowych. Zatem kiedy lecieć do Singapuru? Najlepszy czas na podróż przypada na okres od kwietnia do września.

Najcieplejsze i najchłodniejsze miesiące w Singapurze

Singapur leży w strefie klimatu równikowego, dlatego temperatury powietrza praktycznie nigdy nie spadają w nim poniżej 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Najzimniejszym miesiące z niską liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia jest styczeń. Najniższa temperatura wynosi jednak około 23 stopni Celsjusza, co w porównaniu z polską zimą jest wartością idealną dla każdego „ciepłoluba”. Najwyższa średnia temperatura powietrza przypada na kwiecień i sięga nawet 33 stopni Celsjusza. W kwietniu najwyższa jest również liczba słonecznych dni. W tym samym czasie pogoda wciąż płata figle w Polsce i przynosi zmienną aurę ze śniegiem i słońcem na przemian.

Gdzie dostępne są informacje o temperaturach i klimacie w Singapurze w poszczególnych miesiącach?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest aktualna pogoda w Singapurze, by lepiej przygotować się do wyjazdu, możesz zapoznać się z bieżącymi prognozami w Internecie lub w aplikacji na smartfonie. Gdy wiesz już, kiedy lecieć do Singapuru, prognozy długoterminowe uwzględniające średnią opadów i liczbę godzin słonecznych w ciągu dnia w danym miesiącu pozwolą Ci lepiej przygotować się do podróży w zarezerwowanym terminie.

Kiedy najlepiej jechać do Singapuru? Hura! Sezon turystyczny w Singapurze trwa przez cały rok!

Bez względu na to, czy postawisz na miesiąc, w którym przypada 18 dni deszczowych, czy też wybierzesz okres z 2-3 dniami z deszczem, urlop w Singapurze będzie udany. Azjatycki kraj przez cały rok kusi wysokimi temperaturami i wspaniałą, zieloną przyrodą o każdej porze roku.