Singapur jest miastem egzotycznym i fascynującym. Nie brakuje w nim miejsc do aktywnego wypoczynku, zwiedzania i zabawy. Planując wyjazd, warto wybrać najlepszy czas, by odwiedzić Singapur. Kiedy jechać do Miasta Lwa? Dowiedz się, by nie popełnić błędu!

Singapur – kiedy jechać, by podróż była przyjemna?

Jeśli zależy Ci na zwiedzeniu najciekawszych miejsc w Azji, na samej górze twojej listy powinien pojawić się Singapur. Jego bogata, tak odmienna od naszej, kultura zachęca do wzięcia udziału w licznych festiwalach, odwiedzenia muzeów i galerii. Niestety tłumy turystów lub trudne warunki pogodowe mogą niektórym osobom utrudniać wypoczynek, dlatego warto wybrać dobry czas na to, by odwiedzić Singapur. Kiedy jechać? Każdy termin ma swoje wady i zalety, warto je poznać jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Singapur – kiedy jechać? Pogoda i klimat

Wiesz już, że chcesz odwiedzić Singapur, ale sen z oczu spędza ci ustalenie najlepszego miesiąca? Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś wziąć pod uwagę, jest klimat i aktualna pogoda: temperatura, dni słoneczne oraz dni deszczowe.

Singapur, czyli klimat tropikalny

Ze względu na położenie miasta panuje tam klimat równikowy, co wiąże się z tym, że pogoda w Singapurze jest specyficzna – przez cały rok jest wilgotno i gorąco, a często także bardzo deszczowo. Warto pamiętać, że wysoka wilgotność powietrza i średnia temperatura  powietrza w okolicach 30°C sprawiają, że dłuższe zwiedzanie bywa męczące. Z drugiej strony można liczyć na to, że w nocy temperatura spada.

Pory deszczowe w Singapurze

Odwiedzając Singapur, nie zastaniesz tam typowych dla Polski pór roku takich jak zima czy lato. Zamiast tego masz natomiast szansę przybyć na miejsce w charakterystycznych dla klimatu tropikalnego okresach monsunowych, podczas których regularnie pojawiają się bardzo intensywne opady wraz z burzami, najczęściej w drugiej części dnia. Nie chcesz martwić się opadami deszczu, odwiedzając Singapur? Kiedy jechać, żeby uniknąć monsunów?  Występują one od listopada do marca oraz od czerwca do września. Deszczowych dni jest sporo, pamiętaj jednak, że gdy w Singapurze najmniej pada, jest bardzo słonecznie i ciepło.

Temperatura i klimat. Kiedy jest najcieplej?

Niezwykle ważną kwestią są upały. Styczeń to miesiąc, kiedy w Mieście Lwa jest najniższa temperatura (około 26°C), a zatem będzie to najlepszy czas na podróż dla osób, które nie lubią gorąca. Z kolei kwiecień w Singapurze oznacza okres, gdy średnia temperatura wynosi 32° C w ciągu dnia, jest to więc najcieplejszy miesiąc. Nie są to wielkie różnice, jednak warto mieć je na uwadze. Wysoka średnia dzienna temperatura oznacza też na szczęście wysoką średnią temperaturę wody w Singapurze.

Festiwale i święta w Singapurze

Planując odwiedzić Singapur – kiedy jechać i co ze sobą zabrać, koniecznie weź pod uwagę odbywające się tam festiwale oraz hucznie obchodzone święta. Warto to zrobić zarówno chcąc wziąć w nich udział, jak i planując uniknąć tłumów. Popularny czas na wakacje w Singapurze to styczeń lub luty, kiedy to ma miejsce chiński nowy rok. Październik lub listopad w Singapurze to z kolei czas, gdy można załapać się na widowiskowy festiwal świateł Diwali. Końcówka grudnia i styczeń oznacza oczywiście Boże Narodzenie i sylwester, piękny czas na urlop w Singapurze, jeśli brakuje ci słonecznych dni.

Singapur cieszy bogactwem kultury, dlatego warto czerpać z niego całymi garściami. Jeśli jednak chcesz unikać tłumów, wybierz okres od maja do sierpnia. To korzystny termin również dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, które w lipcu i sierpniu mają wakacje.

Singapur – kiedy jechać, żeby było tanio?

Kiedy jest najtaniej w Singapurze? Oczywiście najkorzystniejsze jest łapanie ofert last minute, ale warto wiedzieć, że w niektórych okresach również w samym mieście mamy szansę na niższe ceny. Największy wpływ ma na nie wysoki sezon turystyczny oraz pogoda w poszczególnych miesiącach. Kiedy zatem najlepiej jechać do Singapuru, żeby portfel ucierpiał jak najmniej?  Pod tym względem najlepszy okres to maj, czerwiec, lipiec i sierpień. Musisz liczyć się z tym, że gdy dzieją się ciekawe rzeczy, ceny w Singapurze są najwyższe.

Jak widzisz, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jakich miesiącach najlepiej odwiedzić Singapur, kiedy jechać, żeby najwięcej skorzystać na takiej podróży. Wszystko zależy od tego, czy przeszkadza ci pora deszczowa lub wyjątkowe upały, a także od tego, jak bardzo chcesz wykorzystać atrakcje turystyczne i festiwale. Jedno jest pewne – podczas wyjazdu z pewnością nie będziesz się nudził.