Kochamy podróżować, ale jednocześnie musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ruch turystyczny niekiedy jest po prostu utrudniony. Świetnym tego przykładem jest Australia. Można przypuszczać, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy do Australii potrzebna jest wiza.

W zasadzie nie chodzi tylko o fakt, czy do Australii potrzebna jest wiza. Warto również zastanawiać się nad rodzajami dokumentów czy procesem prowadzącym do uzyskania wizy. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. 

 

Czy do Australii potrzebna jest wiza? Cena wizy

Jesteś Polakiem planującym wyjazd do Australii? Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że polscy obywatele zobowiązani są do posiadania wizy. Istotne jest również to, że wiza turystyczna eVisitor oznacza jednokrotny pobyt na terenie Australii przez trzy miesiące. Wiza e-Visitor Subclass 651 ważna jest 12 miesięcy od daty wydania.

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, ile kosztuje ta wiza. Wszelkie obawy związane z koniecznością dokonania opłaty są nieuzasadnione, ponieważ wiza ta nic nie kosztuje. Złożenie wniosku o wizę jest stosunkowo proste – konieczne wymagania można spełnić online.

Wiza do Australii – wiza turystyczna eVisitor jedną z opcji

Wiza eVisitor 651 to niejedyna opcja dla tych, którym marzy się poznanie innego życia. Proces wizowy może dotyczyć też tego, co gwarantuje ETA. Wiza turystyczna ETA pozwala przebywać na terenie Australii przez 3 miesiące w ciągu 12 miesięcy od daty wjazdu. Ponadto ETA kosztuje 20 AUD (dolarów australijskich). Jest również wiza Visitor subclass 600. To propozycja, która pozwala spędzić w Australii do 3, 6 lub 12 miesięcy. Koszt wynosi 150 AUD. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które nie kwalifikują się do wizy e-Visitor. Wniosek o wizę zazwyczaj wiąże się z wizytą w australijskiej ambasadzie lub konsulacie – można też do tego dodać skorzystanie z systemu wniosków papierowych. Musimy mieć wizę, ale nie można też zapomnieć o ważności wizy i cenie – nie w każdym przypadku jest bezpłatnie.

Wiza turystyczna do Australii – wymagane dokumenty

Prawdopodobnie wiele osób myśli o tym, czy do Australii potrzebna jest wiza. Z kolei inni zastanawiają się nad możliwościami, jakie daje wiza eVisitor. Jedno i drugie jest istotne, ale warto patrzeć na rzeczywistość w szerszej perspektywie.

Polacy muszą posiadać wizę, jak i muszą wiedzieć, jaka jest cena wizy czy jak przedstawiają się wymagania wizowe. W przypadku chęci uzyskania wizy do Australii na pewno należy pamiętać o:

 • ważnym paszporcie,
 • wniosku o wizę,
 • opłacie za wizę (jeśli jest konieczna),
 • planie podróży,
 • środkach finansowych,
 • poziomie języka angielskiego,
 • badaniach medycznych.

Osoby zainteresowane otrzymaniem wizy powinny też pamiętać o tym, że wymagania mogą różnić się od rodzaju wizy, jak i innych okoliczności.

Wiza na kontrakt – właściwy program wizowy

Tematem tego tekstu jest zwiedzanie Australii w celach turystycznych. Melbourne, Sydney i wiele innych australijskich miast to miejsca, które warto bliżej poznać. Niemniej pamiętajmy o tym, że ludzie mogą wyjeżdżać w celach turystycznych, ale także zarobkowych. Najlepszym przykładem jest podejmowanie pracy. Dlatego też podczas poszukiwania wizy australijskiej nie można skupiać się wyłącznie na wydawaniu wspomnianych dokumentów. Decyzja powinna zostać podjęta w zależności od rodzaju planów.

Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w dostępnych możliwościach – wystarczy zwrócić uwagę choćby na Temporary work subclass 400 (short stay). Wiza ta dotyczy wizyt w celach zarobkowych. Wydawana jest na okres maksymalnie 90 dni. Wykorzystuje się ją głównie w następujących okolicznościach:

 • krótkotrwała praca,
 • delegacja,
 • finalizacja kontraktów,
 • uczestniczenie w zorganizowanych imprezach sportowych.

Oczywiście jest to temat, do którego trudno się dokładnie odnieść – dość powiedzieć, że można jeszcze dodać wysoko wykwalifikowanych pracowników oddelegowanych do specjalistycznych prac. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, dobrze jest zapoznać się ze stroną internetową departamentu imigracji i ochrony granic Australii.

Podróż do Australii – jak uzyskać wizę do Australii?

Można przypuszczać, że sporo osób zastanawia się nad tym, czy do Australii potrzebna jest wiza. Tymczasem nie dość, że jest potrzebna, to trzeba pamiętać o wymaganiach, jakie stawiane są przed obywatelami Polski. Jeżeli chodzi o podróż w celach turystycznych, potrzebna jest turystyczna wiza. Kiedy chodzi o okres trwania kontraktu, trzeba spojrzeć w zupełnie innym kierunku.

Dobrze też pamiętać, że bez względu na okoliczności warto coś wiedzieć o kraju, do którego się leci. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w Australii obowiązuje ruch lewostronny? To jedna z tych rzeczy, do których ciężko się pewnie przyzwyczaić. Co wiesz na temat pobytu i wyjazdu z Australii? Warto wszystko dobrze sprawdzić przed każdym wyjazdem. Życzymy udanej podróży!