To właśnie tutaj można znaleźć najstarsze dżungle świata. Niesamowita jest Malezja. Co zobaczyć w trakcie pobytu tutaj, aby wakacje w tym państwie móc wspominać naprawdę miło?

Rajskie plaża, błękitna woda, dzikość natury – chyba tak w skrócie może zostać opisana Malezja. Co zobaczyć w jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji południowo-wschodniej? Swoją wielkością kraj przypomina Polskę. Wiele osób obawia się spotkania z muzułmanami, ale trzeba przyznać, że mają oni do tego umiarkowane podejście. Malezja to kraj w jakim można się zakochać.  Półwysep Malajski to nie tylko sama Malezja, ale także część Tajlandii oraz Mjanma.

Kuala Lumpur – stolica Malezji warta zobaczenia

Kuala Lumpur to stolica tego kraju, której nie można pomijać. Jedna z najważniejszych atrakcji tego miasta to dwie bliźniacze wieże, które można znaleźć na magnesach lub na pocztówkach. Chodzi oczywiście o  Wieże Petronas Towers. Warto zobaczyć tutejszy pokaz fontann, który jest w stanie wprawić każdą osobę w zachwyt. Oprócz tego, na trasie turysty powinno znaleźć się tutejsze Chinatown. Dodatkowo należy podejść do Masjid Negara w Kuala Lumpur. Warto odwiedzić tutejszy Meczet Narodowy. To budowla, która jest pamiątka z 1965 roku, która ma symbolizować odzyskaną wolność. Do tego nie można pomijać takich miejsc jak: Little India, las deszczowy Kuala Lumpur Forest Eco Park (gdzie pośród drzew można znaleźć specjalne kładki spacerowe), Little India, Świątynia Sri Mahamariamman, Jaskinie Batu, park motyli. W tym miejscu można znaleźć aż 5000 gatunków motyli.

Jedzenie w Malezji jest także rzeczą, której nie można pominąć. W Kuala Lumpur warto wejść do kilku znanych lokali. Stolica jest w stanie zapewnić także niejedno znane centrum handlowe. Warto wybrać się tam na zakupy.

Wyspa Perhentian – atrakcja której nie można pominąć

To niezwykły świat kulturowy. Nie tylko stolica Malezji, ale także Perhentian zaprasza do siebie. Koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce, gdzie nurkowanie i snorkeling są czymś oczywistym. To właśnie tutaj na własne oczy będzie można także podziwiać takie stworzenia morskie jak rybki i żółwie morskie. Nurkowanie razem z nimi to prawdziwa przyjemność. Co ciekawe, tutaj nikt o autach nikt nic nie wie. Tutejsza ludność oferuje możliwość poruszania się taxi boat.

Wyspa Penang – rajski zakątek wpisany na listę UNESCO

Nie lada atrakcją staje się dojechanie na tą wyspę. Łączy ją bowiem z lądem most, który ma aż 13 kilometrów. Można też wybrać drogę morską i popłynąć statkiem. Będzie można wtedy wysiąść w Georgetown. Co ciekawe, architektura tego miejsca została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiele osób uważa, że jest to stolica wyspy, gdzie można spotkać się z wielokulturowością. Jednak najważniejsze są tu smakowite street foody oraz murale, jakich nie spotka się na całym świecie. Wiele osób udaje się także do Penang, gdzie urodził się sam Jimmy Choo – jeden z najsłynniejszych projektantów butów. Tak, jego rodzinnym krajem jest Malezja. Co zobaczyć można tutaj jeszcze?

Co zobaczyć w Malezji? Palau Langkawi

Kolejna wyspa, która należy do 104 wysp archipelagu Langkawi. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, jak wygląda Sky Bridge, to tutaj będzie miał do tego doskonałą okazję. Malezja jest krajem, który znany jest ze swojej dzikości i tu będzie można się o tym dobitnie przekonać. Jest to idealne miejsce do tego, aby móc w końcu się wyciszyć i zrelaksować. Sky Bridge znajduje się na wysokości  660 m n.p.m. Do tego można tutaj znaleźć kolej linową, która dowozi wszystkich turystów aż na samą górę. Kilim Karst Geoforest to park narodowy, gdzie można wybrać się na rejs łodzią. Bardzo popularny jest tu parasailing, więc warto podjąć się takiego wyzwania. Wybierając się na wycieczkę do Malezji, Langkawi powinno znaleźć się na liście azjatyckich must have.

Malezja – co warto zobaczyć? Borneo

Na wyspie Borneo popularne są tzw. Janusze, czyli małpy z wielkimi nosami. Borneo to wyspa, która została podzielona na 3 części: Malezji, Brunei i Indonezji. Jej wielkość sprawiła, że oprócz nosaczy, na terenie Borneo spotkać można także krokodyle i nosorożce. Należy jednak wykazać się odpowiednią ostrożnością, ponieważ na tej wyspie można spotkać kanibali, a także morskich cyganów. Cygańska wyspa Omadal jest jedną z nielicznych, gdzie domy budowane są na wodzie.

Inne ciekawe miejsca – Taman Negara, Cameron Highlands, plantacje herbaty i największa buddyjska świątynia

Taman Negara po malezyjsku oznacza Park Narodowy, którego nie można pominąć. Cameron Highlands znaleźć można wysoko w górach. Dokładnie na wysokości 1300–1829 m n.p.m. To właśnie tu można znaleźć plantacje herbaty.  Kek Lok Si to największa świątynia buddyjska w Malezji. Będąc tutaj, nie można zapomnieć o tym, aby spróbować kuchni malezyjskiej. Wpływy różnych kultur można obserwować tu na każdym kroku.