Siedem milionów osób mieszka w Kuala Lumpur. Atrakcje turystyczne tego najbardziej zaludnionego miasta w Malezji przyciągają ogromną ilość osób.

Atrakcje Kuala Lumpur takie jak Petronas Twin Towers i wieża KL Tower to jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc, jakie można odwiedzić. Zachwycają one swoją nowoczesnością i pięknem. Wybierając się do tego miasta, jakie doskonale skomunikowane jest z innymi państwami, należy sporządzić listę tych miejsc, które koniecznie trzeba tu zobaczyć.

 

Kuala Lumpur – atrakcje dla każdego w Suria KLCC pod wieżami Petronas Towers

Trochę nietypowo, ale chcąc poznać atrakcje Kuala Lumpur, warto rozpocząć od centrum handlowego Suria KLCC. W okresie zimowym przed tym wspaniałym budynkiem stoi gigantyczna choinka, której światełka widoczne są z daleka. Znaleźć tu można aż sześć pięter i ogromną liczbę sklepów. To właśnie to centrum, które znajduje się pod wieżami Petronas Towers. To tak naprawdę centrum Kuala Lumpur, jakie staje się doskonałą bazą wypadową do innych punktów, znajdujących się na terenie tego miasta. Wspominając o dwóch bliźniaczych wieżach Petronas, należy wspomnieć, że sięgają one na wysokość 452 metrów i mają 88 pięter. Obydwie wieże są ze sobą połączone dzięki Sky Bridge, które znaleźć można na poziomie 41 i 42 kondygnacji. 

 

Jaskinia Batu i kultura Malezji na wyciągnięcie ręki

Kuala Lumpur City zaprasza do tego, aby odwiedzić Jaskinię Batu. Można tam jechać samodzielnie, ale lepiej skorzystać z wycieczek, które są tam licznie organizowane. Po wspięciu się na ogromną liczbę schodów, będzie można podziwiać niesamowity widok na centrum miasta i nie tylko. To właśnie tutaj będzie można lepiej poznać kulturę malajską. Malezja to państwo w Azji południowo-wschodniej, która jest zupełnie odmienna od tego, co wszyscy znają na co dzień. Warto tu przyjechać, aby móc cieszyć się ciszą i spokojem, jak również zobaczyć wioskę malajską, Royal Selangor oraz fabrykę batiku. Tutaj także znajduje się świątynia, więc należy pamiętać o tym, aby stosownie się ubrać. Może się bowiem okazać, że osobom niewłaściwie przygotowanym na wejście, pozostanie do podziwiania tylko widok na miasto znajdujące się u podnóży. Batu Caves to jedno z najważniejszych miejsc dla hinduskiej kultury. Jaskinie Batu Caves są zawsze bardzo chętnie odwiedzane.

 

Menara Kuala Lumpur – KL Tower i panorama z tarasu widokowego

Czyli wspomniana już wcześniej KL Tower – wieża telewizyjna. Będąc w Kuala Lumpur nie można pomijać tego miejsca, ponieważ znajduje się tutaj punkt widokowy. Tak naprawdę należy powiedzieć, że ma się do czynienia z muzułmańskim obserwatorium księżycowym. W tym właśnie miejscu prowadzi się obserwacje, które ułatwiają wyznaczanie świąt, jakie są zgodne z kalendarzem islamskim. KL Tower to ten wąski budynek, który u góry zakończony jest kopułą. To właśnie tam znajduje się obrotowa restauracja Atmosphere 360. Tutaj także znajduje się  las Bukit Nanas. Jest to najstarszy rezerwat leśny, który można znaleźć na terenie Malezji. 

 

Chińska świątynia Thean Hou Temple

Atrakcje Kuala Lumpur pokazują z jak barwnym miastem ma się do czynienia. Jednym z nich jest Thean Hou Temple. Znaleźć ją można na szczycie wzgórza Robson Height. To jedna z najbarwniejszych świątyń, jaka jest kluczowym miejscem kultu. W oczy rzucają się charakterystyczne dla tego miejsca czerwone filary. Cała świątynia ma wiele pięter, ale ich zobaczenie jest warte. Atrakcje i ciekawostki, jakie związane są z tym miejsce są w stanie zaskoczyć wszystkich turystów.

 

Kuala Lumpur – atrakcje, czyli jak przygotować się do ich zwiedzania

Chcąc zobaczyć Meczet Narodowy, Chinatown, każdy wieżowiec, należy się odpowiednio przygotować. W poruszaniu się ułatwia Graba, czyli polski odpowiednik Ubera. Można także korzystać z metra. W mieście znaleźć można różnego rodzaju noclegi w odmiennych cenach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby hotel lub apartament był położony blisko stacji metra LTR lub Monorail. Nie warto korzystać z tutejszych taksówek, bo kierowcy lubią naciągać turystów na dodatkowe koszta.

 

Mardeka to znajdujący się tutaj Stadion Niepodległościowy. Lake Garden to ogrody o ogromnej powierzchni. Muzeum Negara to główne muzeum w Malezji. Dataran Merdeka to miejsce, jakie związane jest z niepodległością Malezji. Przy ulicy Jalan Alor znaleźć można wiele lokali, jakie specjalizują się w lokalnej kuchni. Warto tu zjeść, ponieważ jedzenie często przyrządzane jest na oczach gości. Kuala Lumpur to stolica, która jest jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie każdy turysta powinien zobaczyć.