Ogrom smaków – to właśnie jest w stanie zaoferować Singapur. Jedzenie, które serwowane jest w lokalach różnego typu, potrafi zaskoczyć wszystkie osoby, jakie wcześniej nie miało z tym do czynienia.

Całkiem możliwe, że w oczy rzuciły się takie nazwy jak Little India lub dzielnica Chinatown. To miejsca, które jest w stanie zaoferować Singapur. Jedzenie, które właśnie jest tam podawane, należy do najsłynniejszych. Nie tylko, jeżeli mowa jest o kraju, ale także świecie. W tym właśnie częściach wielu uznanych szefów kuchni dąży do tego, aby otworzyć swoje restauracje. Doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że na brak klientów, na pewno nie będą tu narzekać. To prawdziwa mekka singapurska, jeżeli chodzi o jedzenie.

Co koniecznie zjeść w Singapurze – kurczak Hainanese

Będąc tutaj należy każdy musi spróbować dania, jakie uznawane jest za narodowe. Mowa tu dokładnie o ryżu z kurczakiem po hajnańsku. Kurczak Hainanese można otrzymać w eleganckich restauracjach. Warto jednak wyjść poza ten komfort, decydując się na to, aby spróbować tego dania na jednym z lokalnych straganów. Tak, bowiem jedzenie w Singapurze często podawane jest właśnie w ten sposób. Udając się do takiego stoiska niekiedy można nawet na własne oczy obserwować to, jak dana potrawa jest przyrządzona. Ryż z kurczakiem w tym wypadku podawany jest z sosem chilli.  Całość jest bardzo delikatna, co też na pewno będzie można wyczuć w każdym kęsie tej potrawy.

Jedzenie w Singapurze, którego warto spróbować – Laksa i Chilli Crab

Kolejnym daniem, którego należy spróbować w trakcie pobytu w Singapurze, jest laksa. Jest to prawdziwy kulinarny majstersztyk, który wykonany jest na korzennym bulionie kokosowym. Tak kremowa zupa , gdzie znaleźć można owoce morza (krewetki), ale także kurczaka, to jedna z najlepszych możliwości, które kuchnia Singapuru jest w stanie wszystkim zaoferować. Bardzo ważne w tym przypadku są również przyprawy. Dokładnie mowa tutaj o trawie cytrynowej i chilli oraz kurkumie, które odpowiedzialne są za dopełnienie tego smaku. Zupa podawana jest zawsze z makaronem ryżowym.

Chili crab to kolejne dania kuchni singapurskiej, które często można spotkać w tej właśnie części Azji. Wielu kucharzy staje na wysokości zadania chcąc w odpowiedni sposób zaprezentować kawałki kraba. W niektórych lokalach krab jeszcze całkiem niedawno był serwowany w całości, ale wiele osób miało problem z tym, aby go zjeść. Teraz danie podawane jest w kawałkach, aby jego spożycie nie stanowiło już takiego problemu. Crab chilli to danie, które obowiązkowo podawane jest w pikantnym sosie pomidorowym.

Jakich dań Singapuru nie można sobie odmówić?

Kuchnia Singapuru ma do zaoferowania jeszcze wiele zaskakujących smaków. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ obserwować można tu wpływy kuchni sąsiadujących krajów. Z wielu zakątków wychodzi kuchnia chińska, malezyjska, tajlandzka. W ten sposób powstały różne smakowite dania. Warto zwiedzić nie tylko najważniejsze atrakcje, które zapewnia Singapur. Jedzenie tutaj serwowane należy wpisać na listę obowiązkowych, które należy zaliczyć w trakcie zwiedzania.

Na wszystkich czeka bowiem smażone danie z makaronem. Jego oficjalna nazwa to Char Kwey Teow. Jest to makaron, który podawany jest z sosem sojowym i przyprawami. Warto jednak zwrócić uwagę na smak makaronu, który niektórym osobom przypominać może wędzoną kiełbasę. To proste, ale niesamowicie smakowite danie, zaliczane jest do jednych z najpopularniejszych, jakie często jedzone jest w biegu.

Singapur – jedzenie, które jest wysoko oceniane

Warto wybrać kuchnię w Singapurze, a dowodem na to są restauracje, które są bardzo wysoko oceniane. W 2022 roku w tym jednym z najsłynniejszych miast znaleźć można było aż 52 restauracje, którym zostały przyznane gwiazdki Michelina. Jest to jedna z najważniejszych nagród, która przyznawana jest restauratorom. Oprócz tego, w Singapurze można znaleźć także wiele restauracji, jakie mogą pochwalić się Bib Gourmand. Jest to kolejny dowód na to, że kuchnia tego kraju nie będzie w stanie nikogo zawieść.

Curry z głowy ryby, Bak Kut – takie nazwy wywołać mogą nie lada zaskoczenie, ale na ulicach tego państwa-miasta są czymś jak najbardziej normalnym. To klasyczne dania, jakie uchodzą za dumę narodową. Oprócz tego, wśród innych znanych dań, których należy spróbować, wymienić można także satay, roti prat, nasi lemak. Już ich samo przyrządzanie na oczach turystów i zgłodniałych mieszkańców stanowi nie lada gratkę, która pokazuje, że tutejsi kucharze do gotowania podchodzą bardzo poważnie.